Šimtas metų teatro

Tarptautinei teatro dienai skirti skaitiniai

Šiemet Tarptautinę teatro dieną (kovo 27 d.) minėsime namuose. Kol nekantriai laukiame galimybės pasimatyti teatrų salėse, norime prisiminti Kaune gyvavusį ir neseniai įkūrimo šimtmetį atšventusį Valstybės teatrą. Teatras buvo ne vien tik meninės išraiškos vieta, bet ir svarbi grandis Lietuvos valstybės kūrimuisi. Pristatome įtraukiančius, turtingus ir įdomius Valstybės teatro raidą atskleidžiančius skaitinius, iliustruotus muziejaus fonduose saugomomis fotografijomis ir eksponatais.

Nors opera ir drama švenčia gyvavimo šimtmetį, Valstybės drama, tuo metu Dramos vaidykla, savo veiklą pradėjo anksčiau – 1920 metų gruodžio 19 dieną. Apie jos įkūrimo ypatybes, pirmuosius režisierius ir pirmąjį spektaklį kviečiame skaityti čia.

Pirmame dramos teatro dešimtmetyje spektaklius kūrė K. Glinskis, B. Dauguvietis, A. Sutkus ir kiti. Apie šiuos režisierius, jų repertuarą ir augančią dramos aktorių trupę siūlome skaityti čia.

Teatras augo, keitėsi, kraustėsi ir tapo Nacionaliniu Kauno dramos teatru.

Tame pačiame teatre įsikūrė ir kartu augo operos teatras. Apie kūrimosi aplinkybes, trupės branduolį, Kiprą Petrauską ir legendinę G. Verdžio operą „Traviata“ 1920 metų gruodžio 31 dieną kviečiame skaityti čia.

FacebookFacebook MessengerEmailTwitterCopy Link