Paroda

Kauno valstybinio muzikinio teatro premjeros 1990–2022 metais

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, įkurtame 1940 metais, įvyko beveik 300 premjerinių spektaklių. Pirmojoje parodos dalyje „Kauno valstybinio muzikinio teatro premjeros 1940–1990 metais“ buvo pristatytos per 50-ies metų okupacijos laikotarpį įvykusios premjeros. Šioje parodos dalyje bus pristatomos teatro premjeros 1990–2022 metais. Šio laikotarpio programos labai spalvingos, dažniausiai spausdinamos ant storesnio popieriaus, naudojama daug iliustracijų. Didesnę dalį programų galime laikyti išsamiomis knygelėmis. Jose naudojama daug iliustracijų – kūrėjų nuotraukų, vaizdų iš spektaklio. Taip pat jose galima rasti įvairių informacinių tekstų: spektaklių siužetų, istorijų apie jų pastatymus, kompozitorių ir kitų kūrėjų biografijų.

Parodą parengė Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyriaus muziejininkė Irma Grigaitytė

Pirmasis nepriklausomybės dešimtmetis 1990–1999 metai

1990 m. kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos valstybės nepriklausomybė, baigėsi kiek daugiau nei pusę amžiaus trukęs okupacijų laikotarpis. Pirmoji šalies nepriklausomybę atkūrus įvykusi premjera – balandžio mėnesį statyta austrų kompozitoriaus Wolfgango Amadeaus Mozarto komiška opera „Visos jos tokios“.

Pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį galime laikyti produktyviausiu iš aptariamų šioje parodos dalyje – iš viso įvyksta 30 premjerinių spektaklių, vidutiniškai po 3 naujus pastatymus per metus. 2000-ieji tradiciškai pasitinkami skambant Giuseppės Verdi operai „Traviata“.

Pirmoji moteris kompozitorė ir erdvinės programos. 2000–2009 metai

Naujas tūkstantmetis pradedamas statant austrų-vengrų kompozitoriaus Franzo Leharo operetę „Šypsenų šalis“, premjera įvyksta balandžio 8 d.

2022-aisiais Lietuvą ir pasaulį sukrėtė Rusijos pradėtas karas Ukrainoje. Reaguodama į situaciją Lietuva teikė ir tebeteikia visokeriopą pagalbą Ukrainos gyventojams, taip pat priima nuo karo besitraukiančius žmones, jiems suteikia galimybių dirbti įvairiose srityse, dalyvauti kultūriniame gyvenime. 2022 m. spalio 29 d. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre įvyksta ukrainiečių kompozitoriaus Oleksandro Rodino baleto vaikams „Aladinas“ premjera.