Video

Kauno uostas ir laivyba Nemunu XIX–XX a.

 

Pokalbių cikle „Pakalbam? Istorikai apie…“ šiandien pristatome pavasariu alsuojantį pokalbį apie Nemuną ir jo vaidmenį pastarųjų šimtmečių Kauno gyvenimui. Dar žiloje senovėje miestą įkurti Nemuno ir Neries santakoje skatino gera jo geografinė padėtis. Pramonės perversmo epochoje upių reikšmė miestui dar labiau sustiprėjo. O Lietuvos upių tėvas – Nemunas – net ir Kaunui svarbiu tarpukario laikotarpiu išlaikė labai svarbias pozicijas. Natūraliai kyla daugybė klausimų, kokia buvo upeivių bendruomenė, jų buitis, kokių skandalų čia kildavo. Kokias prekes ir kur galima buvo gabenti iš Kauno?

Kviečiame klausytis ir žiūrėti įrašą, kuriame Kauno miesto muziejaus Kauno istorijos skyriaus muziejininkas dr. Simonas Jazavita kalbina neseniai prie muziejaus komandos prisijungusį Vytauto Didžiojo universiteto doktorantą, monografijos „Nemunas Lietuvos gyvenime 1918–1990 metais“ autorių ir dabar jau Kauno istorijos skyriaus muziejininką Gediminą Kasparavičių.

Pokalbių cikle „Pakalbam? Istorikai apie…“ kas dvi savaites išgirsite muziejaus istorikų ir svečių pašnekesius Kaunui ir Lietuvai svarbiomis, tačiau neretai viešojoje erdvėje daug dėmesio nesulaukiančiomis temomis.

Pokalbių ciklą iš dalies finansavo:

FacebookMessengerEmailTwitterCopy Link