Įrašas

Apie atostogas svajojant. Kipras Petrauskas užsiėmęs – žaidžia biliardą!

Žurnalas „7 meno dienos“, nors ir pateikdavo plačią Lietuvos kultūrinių įvykių panoramą, daugiausia rašė apie teatrą ir teatralus, jų gastroles, įspūdžius iš kitų šalių teatrų. Itin daug dėmesio buvo skiriama Kiprui Petrauskui (ir bandymams paimti iš jo interviu!). Siūlome susipažinti net su dviem tokiais bandymais – 1929 m. 37-ame numeryje po gastrolių Paryžiuje publikuotu straipsniu ir 1931 m. 68-ame numeryje pateiktu interviu.

Kaip pavyko pirmasis interviu, galima spręsti jau iš pavadinimo: „Ką man pasakė Kipras Petrauskas (pasikalbėjimo vietoje)“. Žurnalistas aprašo, kaip prasmunka į užkulisius, nepaisydamas užrašo, draudžiančio įeiti pašaliniams („mažu užu pakarpos ir neišmes“), ten, tikėtina, užtinka baleto artistus („kažkoks Arlekinas, nesulaukdamas premjeros, reiškia jausmus Kolombinai“), o K. Petrauską randa fojė „iš peties“ repetuojantį Dubrovskį, „aišku, L. Hofmekleriui pritariant pianu“.

Iš pirmo karto interviu nepavyksta. „Šiandien nieko neišeis“, – atsako dainininkas, nes yra ką tik po kelionės, užimtas ir „tiesiog atidėkim“. Antras bandymas – sekmadienį, per „Lohengriną“. „Nieko neišeis, manęs jau gulbė laukia“, – išsisuka į Gralio riterį persimainęs K. Petrauskas. Trečias bandymas – pirmadienį, bet ir vėl nesėkmingas – dainininkas užimtas, skauda gerklę ir iš viso „viso labo ir geriausio pasisekimo jūsų darbe!“ Bet juk iš tiesų užsiėmęs tas Kipras Petrauskas!

FacebookMessengerEmailTwitterCopy Link