Įrašas

Apie atostogas svajojant. Pasimankštinkime!

Kartais viskas sutampa, pavyzdžiui, karštos dienos ir muziejuje saugomi XX a. 3–4 deš. žurnalai. O juose – aukštos ir lieknos moterys, visai kaip dabar. Taip pat šalia madų skilties yra ir patiekalų (ir dar kokių!) skyrelis. Be to, randame labai rimtų pasiūlymų fiziškai lavinti savo kūną. O argi vasara tam ne puikiausias laikas?

Lietuvos moterų tarybos leidžiamame žurnale „Moteris ir pasaulis“, pateikiančiame straipsnius apie moterų pasiekimus Lietuvoje ir užsienyje, randame L. Graužinienės straipsnį „Fizinio moters lavinimosi reikalu“, publikuotą 1938 m. 11 ir 12 numeriuose. Kas lėmė tokį straipsnį?  Ogi Tautinė olimpiada, kurią stebint „ne viena, bežiūrėdama į tą grakštų jaunimą, arba beskaitydama apie jį, pasijuto labai sunki, nevikri ir … sena“.

Autorė savo straipsnį adresuoja ne jaunimui, o „trijų dešimtų, bet ir keturių, ir penčių dešimtų metų“ moterims, kurios „gali būti“ lanksčios, grakščios ir pilnos gyvybės. Jos teigimu, tai prieinama kiekvienai moteriai, tereikia „trupučio energijos, pasiryžimo ir valios ištesėti“ kasdienei gimnastikai, o jeigu prieinama – ir „čiuožykla, pašliūžomis, tenisu, plaukymu, irklavimu ir t. t.

“ Autorė užbėga už akių toms, kurios teisinasi, esą pakankamai „prisigimnastikuoja“ ruošdamosi namuose ir su vaikais (nieko nauja, tiesa?), ir teigia, kad po „gerai padarytos“ gimnastikos žmogus bus pailsėjęs, „protas šviesesnis ir nuotaika saulėtesnė“, nauda bus ne tik moteriai, bet ir „jos šeimai ir visai jos aplinkumai“.

FacebookMessengerEmailTwitterCopy Link