Įrašas

Kauno valstybinis muzikinis teatras. Muzika ant žolės

„Muzika ant žolės“ (1982) – tai Kauno valstybinio muzikinio teatro elektroninės muzikos grupės „Argo“  teatralizuotas koncertas (spektaklis). Grupė, vadovaujama kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus, teatre grojo 1979–1986 m. Kaip tik tuo metu Muzikinis teatras buvo restauruojamas (1980–1984), todėl grupės mobilumas, teatralizuoti koncertai, kuriuose dalyvaudavo nedaug atlikėjų ir buvo naudojamos nesudėtingos, lengvai transportuojamos dekoracijos, tenkino visus, be to, jie dar ir papildydavo teatro kasą.

Grupė parengė ir daugiau teatralizuotų koncertų: „220 W“ (1981), „Garažas“ (1983), „Mėnulio kupė“ (1983), „90 minučių aplink muziką“ (1985), „Giliausiam šuliny įžvelki dangų“ (1980 02 16), „Darbas ir duona“ (1979).

 

G. Kuprevičiaus ir J. Vilnonio dviejų dalių koncerto „Muzika ant žolės“ programa; atlieka elektroninė muzikos grupė „Argo“. Kauno valstybinis muzikinis teatras, 1982 m. Kauno miesto muziejaus fondai

G. Kuprevičiaus ir J. Vilnonio dviejų dalių koncerto „Muzika ant žolės“ programa; atlieka elektroninė muzikos grupė „Argo“. Kauno valstybinis muzikinis teatras, 1982 m. Kauno miesto muziejaus fondai

 

Tai, ką scenoje darė „argonautai“, buvo neįtikėtina! Žiūrovai anksčiau nieko panašaus nebuvo matę ir girdėję. Jie nuolat eksperimentavo, laužė nusistovėjusius standartus,  elektroniniais tembrais jungė roko, džiazo ir klasikinio stiliaus muziką. Visko buvo tuose teatralizuotuose koncertuose! Nuo dainuojamosios poezijos iki J. S. Bacho, nuo E. Artemjevo „Stalkerio“ iki „Pink Floyd“ ir „The Wall“ fragmentų. Grupė atliko E. Balsio, A. Rekašiaus, M. Urbaičio, V. Bartulio kūrinius – viską, kas buvo bent kiek mažiau girdėta ir neįprasta.

Stebino ir spektaklių dekoracijos. Teatralizuotame koncerte „220 W“ buvo panaudoti statybiniai pastoliai ir ant jų atsispindintys šviesos efektai. Koncertinėje programoje „Garažas“ kūrėjai panaudojo per pusę perpjautą seną moskvičiaus kėbulą, daugybę plastikinių dėžių nuo gaiviųjų gėrimų, dešimt senų padangų, šviečiančius kelio ženklus, dvi tuščias cisternas nuo benzino, didelę lempą su gaubtu, o scenos gilumoje pastatė didžiulį ryškiai raudonų rožių krūmą.

FacebookMessengerEmailTwitterCopy Link