Įrašas

Kompozitoriai namuose. Juozas Gruodis žurnalisto akimis

Kai šiandien vartome žurnalus su žymių (arba tokiais norinčių būti) žmonių istorijomis, iliustruotomis gausiomis nuotraukomis, kartais turbūt pagalvojame, jog anksčiau žmonės buvo kuklesni ir korektiškesni, tačiau tikriausiai tokie pat smalsūs. Įdomu juk, kas kaip gyvena. Tad šiandien žurnalisto lydimi leidžiamės į svečius pas kompozitorių Juozą Gruodį, Felikso Vizbaro projektuotame name gyvenusį nuo įsikėlimo 1932 m. iki pat mirties 1948 m.

Kuris periodikos leidinys sau tai leido? Ogi savaitinis radijo žurnalas „Bangos“, ėjęs 1932 metais ir teikęs plačią kultūrinę panoramą. J. Gruodis buvo vienas iš rubrikos „Mūsų menininkai namie“ herojų. 45 numeryje, be išsamios lietuviškos ir užsieninės radijo programos, spausdintas J. Marcinkevičiaus apsakymas „Radio už mūro sienos“, perpasakotas filosofo Pauliaus Robesono straipsnis „Europos menas seka Afrika“, straipsnis apie Šv. Trejybės bažnyčią „Paminklai, apie kuriuos mažai žinome“, tekstai apie kintančią pasaulio geografiją, žuvusius Lietuvos miestus, pasakojimas „Titanų karas, arba brangiai kaštavusi uošvė“ (kontroversiškos antraštės ir tuomet buvo mėgstamos!), kritiškos vaikų mintys apie suaugusiuosius, ir skaitytojų laiškai, kuriuose pateikiami komentarai apie lietuvių kalbą (o kaipgi be kalbininkų?).

Leidinyje taip pat apžvelgiamos naujai išleistos knygos, anonsuojami kultūros ir sporto renginiai, kino filmai, pateikiama patarimų, kaip fotografuoti. Beveik visas puslapis skirtas V. Jakubėno rubrikai „Garsų pasaulyje“, kurioje jis pristato muzikinę radijo programą, plačiau aprašydamas autorius ir stilius.

FacebookMessengerEmailTwitterCopy Link