Komiksų serija

Ką muziejininkai dirba visą dieną?

Dažnai savo srityje susiduriame su nuo senų senovės užsilikusiais stereotipais, gaubiančiais muziejininkus. Siekiant bent iš dalies demistifikuoti darbo muziejuje kasdienybę, pristatome smagią komiksų seriją, kurią parengė šaunioji Gabrielė Gudaitytė.

#1 KĄ MUZIEJININKAI DIRBA VISĄ DIENĄ?

Muziejininku gali būti laikomas asmuo, kuris dirba muziejuje, arba yra muziejininko pareigas einantis specialistas. Vienaip ar kitaip, visi muziejaus darbuotojai prisideda prie skirtingų muziejaus veiklų įgyvendinimo procesų, kurių muziejuje vyksta daug, o kartais – visa begalė!

Muziejininkai renka ir kaupia eksponatus, istorinę medžiagą, prisiminimus, organizuoja ekspedicijas, rengia straipsnius ir publikuoja tyrinėjimų rezultatus, organizuoja renginius, atsako už kuriamų ekspozicijų, parodų, ekskursijų įgyvendinimą, rengia ir vykdo įvairius projektus bei dirba daugybę kitų prasmingų darbų. O dar – bene visi trykšta entuziazmu veikti ir pasidalinti savo žiniomis, ieškoti, atrasti, sudominti bei įkvėpti. Tad sutikę – nepabijokite užkalbinti!

#2 KURIS KIPRAS PETRAUSKAS ESI ŠIANDIEN?

Užsitęsęs karantinas visus veikia skirtingai. Vieni imasi naujų veiklų arba pažįstamų bei veiksmingų hobių, kiti pasineria į darbą ar gyvenimiškus apmąstymus, o dar kiti – ieško ramybės lėkštėje, kūryboje ar artimųjų glėbyje.

Muziejininkai (tiesa, nepriklausomai nuo karantino) mėgsta nuo realybės atitrūkti kapstydamiesi archyviniuose dokumentuose, eksponatų istorijose, asmenybių biografijose. Bėda ta, kad kartais nebūna taip lengva sugrįžti, tad tenka pabūti 1, 5 ar 9 Kipru. O kuriuo Kipru jūs tapote per karantiną?

#3 VIEŠIEJI PIRKIMAI

Nors muziejininkui tenka susidurti su ne tiek maloniais biurokratiniais procesais, vienas malonumas – sugalvoti, kaip papasakoti įdomią istoriją naudojant unikalius objektus. O jų mūsų istorijoje tikrai netrūksta.

Kiek keistas muziejaus pirkinių sąrašas? Na, būna visaip.

#4 PO KAUNO PILIMI UŽKNARKĖ MITINIS ŽVĖRIS

Praeitą vasarą miestiečiai išgirdo iš pilies sklindantį knarkimą. Sako, kad čia miega Žvėris, apie kurį buvo net knyga parašyta („Didžioji Kauno Žvėries pasakų knyga“). Paskui kilo daug klausimų ir sąmokslo teorijų. Muziejininkai tyli.

#5 MUZIEJININKO KARANTINAS

Nors muziejai jau atverti ir labai laukia lankytojų, didžioji dalis muziejininkų dirba nuotoliniu būdu. Kaip atrodo jų darbas?

Vaizdinių gali kilti įvairių, tačiau tyrimai, ekspozicijos, parodos ir projektai patys nepasidaro. O ir gerai! Nesvarbu, kur, svarbiausia – būti vedamam įkvėpimo.

#6 ROTUŠĖS NESUSIPRATIMAS

Kauno rotušė yra žymus objektas, įstrigęs kiekvieno kauniečio ir miesto svečio atmintyje, bet būna ir nesusipratimų.

Vis dėlto rotušė per savo istoriją buvo skirta ne vienai funkcijai atlikti. Kai kurios jų (visų laimei) per laiką pasimiršo – kalinių ar miesto savivaldos narių niekas čia nebando surasti.

#7 KAUNIEČIO GENEZĖ

Muziejininkai kasdien ieško sąsajų tarp praeities ir dabarties. Kaip gerai, kad dažnai tai, ko ieškome, yra mums prieš akis!

#8 SPINTŲ TUŠTĖJIMO METAS

Galbūt kartais nesusimąstome, kad tai, kas nereikalinga, gali būti vertinga. Muziejininkai visada laukia, o jei nesulaukia – gali patys atvykti.

#9 SURASK MUZIEJININKĘ

Niekas nežino, kaip yra iš tiesų – ar muziejininkas yra ekspozicijos dalis, ar ekspozicija yra muziejininko dalis.

Vienaip ar kitaip, nors muziejuje kartais gali pasijusti stebimas, bijoti tikrai nereikia. Kai kiekvienas muziejaus kampelis pilnas įdomių istorijų, muziejininkas tik bando surasti tinkamą akimirką, kada jas papasakoti!

#10 PROFESINIAI VAIDUOKLIAI

Kartais gali pasirodyti, jog muziejininkas yra tarsi kitame pasaulyje. Kasdien tyrinėjant ar pasakojant vienos asmenybės apipintas istorijas pasaulis išties gali atrodyti kitaip.

FacebookMessengerEmailTwitterCopy Link