Video

Diplomatinis gyvenimas Kaune ir užsienio atstovybių veikla Laikinosios sostinės laikotarpiu

 

Šiandien pristatome pokalbį svarbia tema, kuri padės suprasti tarpukario Kauno gyvenimą. Kaunui tapus Laikinąja sostine, čia įsikūrė daugybės svarbiausių to meto valstybių pasiuntinybės. Taip Kaunas turėjo retą progą per savo ilgaamžę istoriją atsidurti svarbiausių politinių įvykių sūkuryje. Ką čia veikė užsienio diplomatai, kaip jie matė svarbiausią tuometinės Lietuvos miestą, kokie pastatai juos mena? Kaip klostėsi nelengvi santykiai su valstybėmis, kurių atstovai stengėsi jas reprezentuoti Kaune? Kokie ryškiausi lietuvių diplomatai bendravo su jais Kaune? Nuo skandalų, susijusių su Vatikano nunciatūra ir permainingų Lietuvos valdžios santykių su Šventuoju Sostu, iki SSRS pasiuntinių bandymų būti populiariais miestiečiais ar Vokietijos pasiuntinio, kuriam taip neįtiko Kauno pastatai, kad pasiuntinybė buvo atgabenta iš Vokietijos… Gal pakalbam?

Kviečiame klausytis ir žiūrėti įrašą, kuriame Kauno miesto muziejaus renginių organizatorius Algirdas Šapoka kalbina Kauno istorijos skyriaus muziejininką dr. Simoną Jazavitą, parengusį ne vieną mokslinį straipsnį Lietuvos diplomatijos istorijos klausimais.

Pokalbių cikle „Pakalbam? Istorikai apie…“ kas dvi savaites išgirsite muziejaus istorikų ir svečių pašnekesius Kaunui ir Lietuvai svarbiomis, tačiau neretai viešojoje erdvėje daug dėmesio nesulaukiančiomis temomis.

Pokalbių ciklą iš dalies finansavo:

FacebookMessengerEmailTwitterCopy Link