Įrašas

„Drobė“ – Kauno tekstilės pramonės pasididžiavimas

Kauniečių atmintyje yra išlikusi ne viena gamykla, kurių dabar jau nebėra. Viena tokių – 1920 m. Šančiuose įsteigta Pramonės ir prekybos bendrovė „Drobė“. 2008 m. bankrutavusi įmonė turėjo skaudžių pasekmių miesto socialiniam gyvenimui, tačiau prisiminimuose išliko kaip aukštos kokybės tekstilę gaminusi gamykla. Neseniai Kauno miesto muziejus įsigijo fotografijų pasakojančių apie sovietmečio „Drobės“ susivienijimo istoriją, ten dirbusius žmones, profesijas, kolektyvo šventes ir naudotus įrenginius.

1920 m. įsteigta „Drobė“ išaugo į vieną didžiausių lengvosios pramonės gamyklų tarpukario Lietuvoje. Jos steigėjų sąraše buvo įvairių profesijų atstovų: prekybininkų, siuvėjų, valdininkų, juristų ir kt. Žinomesni iš jų – Lietuvos kariuomenės karininkas Sergejus Fanstilis bei JAV lietuvių verslininkas  Antanas Dičmonas.

„Drobė“ buvo sėkmingas verslo pavyzdys, kai, sujungus vadybinius gebėjimus su bendruomenės edukacine veikla, buvo pasiektas puikus rezultatas – gaminti aukštos kokybės produktai1.

Daugiausia čia gaminta medžiagos paltams ir kostiumams. Be to, savo produkcija gamykla aprūpindavo Lietuvos kariuomenę, geležinkeliečius, viešąją policiją, muitinių tarnautojus bei moksleivius, gamindama jiems uniformas. Nepriklausomybės pabaigoje „Drobėje“ dirbo apie pusė tūkstančio darbuotojų, daugelis jų buvo aukšto lygio tekstilės specialistai.

FacebookMessengerEmailTwitterCopy Link