Video

Prieš 100 metų: iškovotas valstybingumas

Kauno miesto muziejus jau trečius metus vykdo projektą „Prieš 100 metų“. Jo tikslas – kiekvieną dieną skaitytojams pateikti įrašus iš autentiškų šaltinių, kurie padeda pažinti Kauno politinį, kultūrinį ir ekonominį gyvenimą tarpukariu.

1919 m. Lenkijai okupavus Vilnių, mūsų valstybės politiniu ir administraciniu centru tapo Kaunas, kuris paskelbtas Laikinąja sostine. Niekas nenutuokė, kad šį statusą miestas išlaikys net du dešimtmečius! 1920-uosius Kaunas pasitiko kaip besikeičiantis ir augantis miestas. Čia jau buvo persikėlęs prezidentas, veikė vyriausybė ir ministerijos, netrukus buvo atidaryta pirmoji aukštoji mokykla. Nepriklausomybės kovos dar tęsėsi, tačiau atmušus bolševikų ir bermontininkų puolimą bei užsitikrinus didesnės krašto dalies kontrolę, atsirado galimybė sušaukti valstybės parlamentą – Steigiamąjį Seimą, kaip buvo numatyta Lietuvos nepriklausomybės akte.

Artėjant Vasario 16-osios šventei, projekto „Prieš 100 metų“ komanda kartu su Kauno miesto muziejumi pristato Jums trumpametražį animacinį filmą apie svarbiausius šimtą metų skaičiuojančius įvykius, kurie padėjo sustiprėti Lietuvos valstybei.

Kas laukė 1921-aisiais? Kviečiame sekti projektą tinklapyje pries100metu.kaunomuziejus.lt arba feisbuke ir kasdien pajusti besikuriančio Kauno bei Lietuvos valstybės pulsą.

Kauno miesto muziejaus Kauno istorijos skyriaus muziejininkė Lina Mikalkėnaitė

FacebookMessengerEmailTwitterCopy Link